Štyri veci, ktoré môžete spraviť, aby ste docielili mäkké uteráky

Poznáte ten pocit, keď sa po horúcej sprche alebo kúpeli zabalíte do príjemného mäkkého uteráka? Tento úžasný pocit však väčšinou po niekoľkých cykloch prania nového uteráka vyprchá.

 

Ak sa vám zdá, že vaše uteráky sú po praní stále tvrdé alebo drsné, nezúfajte. Máme pre vás praktické tipy, ktoré vám pomôžu dosiahnuť, aby vaše uteráky boli po praní ako nové. 

 

Poďme sa teda pozrieť na štyri triky, ktoré vám to pomôžu docieliť.

 

poskladané uteráky v práčovni

1. Voľba správnych pracích prostriedkov

Ak chcete, aby vaše uteráky zostali po celý čas mäkké, je dôležité vybrať správny prací prostriedok. Nie všetky sú totiž vytvorené rovnako. Zložky v niektorých môžu zanechať na vašich uterákoch povlak, ktorý ich môže spraviť drsnými.

 

Hľadajte prostriedky určené na jemné tkaniny. Tieto produkty obsahujú zložky, ktoré udržiavajú vlákna tkanín mäkké a hladké. Vyhýbajte sa prostriedkom s vysokým obsahom enzýmov a bielidiel, pretože môžu tkaniny narušiť a spôsobiť ich hrubnutie.

 

Uprednostnite tekuté alebo gélové prostriedky pred práškovými, pretože sú šetrnejšie k textíliám. Práškové prostriedky môžu zanechať v tkaninách malé častice, ktoré im odoberajú mäkkosť. Tekuté a gélové prostriedky sú navrhnuté tak, aby prenikli hlbšie do vlákien a zanechali ich hladké a mäkké.

 

Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky, vždy dodržujte odporúčané dávkovanie uvedené na obale prostriedku. Nedávkujte príliš veľa, pretože to môže spôsobiť, že textílie nebudú dostatočne prepláchnuté.

 

2. Výber správneho cyklu a teploty

Ak chcete, aby boli uteráky po praní mäkké a nadýchané, vyberte správnu teplotu a cyklus. Na pranie uterákov zvoľte cyklus s teplotou približne 40 až 60 stupňov Celzia. Vyššia teplota pomáha odstraňovať nečistoty a baktérie z vlákien, takže uteráky zostanú svieže a čisté.

 

Používajte normálny cyklus alebo cyklus pre uteráky a vyhýbajte sa rýchlemu praniu. Rýchle cykly nemusia uteráky dôkladne vyčistiť alebo dostatočne opláchnuť. Môžu zanechať zvyšky pracieho prostriedku, čo spôsobí, že uteráky budú škriabať.

 

Uteráky môžete sušiť aj v sušičke, ale nastavte ju na nižšiu teplotu a pridajte do nej sušiace loptičky. Po ich vysušení ich vždy okamžite vyberte a zložte. Pomôže to zachovať ich maximálnu mäkkosť.

 

skladanie osušiek

3. Vyperte občas uteráky v octovej vode

Ak chcete uteráky zbaviť tvrdosti, skúste ich občas vyprať vo vode zmiešanej s bielym octom. Ocot môže pomôcť rozpustiť minerály a zvyšky pracích prostriedkov.

 

pranie uterákov v práčke

 

Pre tento účel je lepšie zvoliť biely ocot namiesto bežného kuchynského octu. S vyšším obsahom kyseliny octovej je biely ocot účinnejší a tiež nezanecháva farebné stopy, čo je občas typické pre klasický ocot.

 

4. Pridajte parfum do prania

Pri praní uterákov sa vyhnite pridávaniu klasickej aviváže. Jej použitie sa neodporúča, pretože môže obaliť vlákna, čím výrazne znižuje ich schopnosť absorbovať vodu. Navyše použitie aviváže môže spôsobiť, že biele uteráky postupom času zažltnú alebo zošednú.

Ak však chcete, aby vaše uteráky krásne voňali, pridajte do prania naše parfumy. Poskytujú nielen skvelú vôňu, ale tiež zachovávajú ich mäkkosť.

 

Starajte sa dobre o svoje uteráky

Ponúkli sme vám niekoľko užitočných tipov, ako udržať uteráky mäkké a svieže aj po vypraní. Vďaka týmto metódam budú vaše uteráky a osušky nielen čisté, ale aj príjemné na dotyk, pričom si zachovajú svoju jemnosť a sviežosť.

Nezabudnite sa vyhýbať používaniu bežnej aviváže a iných chemikálií, ktoré môžu poškodiť vlákna a znížiť kvalitu vašich uterákov. Práve také malé detaily, ako sú mäkké uteráky, vytvárajú z každodenného sprchovania či kúpeľa potešujúci a osviežujúci zážitok.

Späť do obchodu