Sú produkty Puella bezpečné pre používanie počas tehotenstva?

Áno, parfumy na pranie Puella, ako aj ostatné produkty, sú bezpečné pre použitie počas tehotenstva a neovplyvňujú plodnosť.

 

Naše produkty sú vyrábané s dôrazom na kvalitu a v súlade s prísnymi zákonmi a nariadeniami Európskej únie. Všetky ingrediencie použité v našich produktoch sú starostlivo vyberané a testované, aby sme zabezpečili ich bezpečnosť a účinnosť.

Zmeny v zložení

Parfum na pranie First Dream v minulosti obsahoval látku s názvom Butylphenyl methylpropional, ktorá sa v kozmetickom priemysle Európskej únie používala ako parfumová zložka v produktoch osobnej hygieny, v mydlách a v produktoch pre starostlivosť o vlasy.  Produkt, ktorý v tom čase danou látkou disponoval, obsahoval všetky potrebné informácie vrátane zloženia a upozornení v súlade s platnými zákonmi. 

 

Používanie tejto látky bolo od 01.03 2022 obmedzené a zakázané. Látka Butylphenyl methylpropional bola klasifikovaná ako nevhodná, a to aj z dôvodu podozrenia na možné negatívne účinky na reprodukčný systém ľudského organizmu. V dôsledku toho sme túto látku zo zloženia parfumu na pranie First Dream odstránili.

Dermatologické testovanie a bezpečnosť

Spoločnosť PUELLA podrobila svoje parfumy na pranie dermatologickému testovaniu. Toto testovanie vykonala spoločnosť CENTRUM estetické dermatologie, léčby akné a obličejových dermatóz syncare plus, s. r. o., dňa 27.09.2023. 

 

Výsledky testov potvrdili, že pri správnom dávkovaní a náležitej manipulácii sú tieto výrobky bezpečné pre pokožku a vhodné pre ich zamýšľané použitie. Dokumentácia testovania je k dispozícii na stiahnutie tu.


Ak máte akékoľvek otázky alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať. Naša zákaznícka podpora je vám k dispozícii a radi vám pomôžeme.

Späť do obchodu