Ako účinne prevoňať byt? Inšpirujte sa týmito spôsobmi

tyčinkový difuzér v obývačke (Zdroj: Adobe Stock)

Či už sa vám ohlásila nečakaná návšteva alebo si radi vytvárate príjemné prostredie, svieži a voňavý vzduch premení váš domov na oázu pokoja. Difuzéry, bytové parfumy alebo vonné visačky vám navodia atmosféru podľa toho, akú vôňu si zvolíte. Ktoré sú kam vhodné a ako si vybrať?

 

Prečo sú vône dôležité?

Možno sami poznáte, aký vplyv má na vás obľúbený parfum, vôňa čerstvo vypratej bielizne doma alebo u rodičov. Každá vôňa so sebou zároveň nesie určitú spomienku a náladu. Vône majú významný vplyv na to, ako sa cítime. Môžu nás upokojiť, povzbudiť alebo dokonca zlepšiť koncentráciu. Preto je dôležité vybrať správnu vôňu pre každú miestnosť vo vašom byte.

 

Vône do jednotlivých miestností

  • Spálňa – pre spálňu sú ideálne upokojujúce vône ako levanduľa, harmanček alebo vanilka, ktoré podporujú relaxáciu a zlepšujú kvalitu spánku. Ak preferujete výraznejšie vône, siahnite po santale, magnólii či verbene. 
  • Obývačka – v obývačke môžete použiť svieže a príjemné vône ako citrusy, mäta, bergamot alebo eukalyptus, ktoré povzbudia a osviežia vzduch, čím vytvoria príjemné prostredie pre návštevy a rodinné stretnutia.
  • Kúpeľňa – čas v kúpeľni spríjemnia čisté a svieže vône ako levanduľa, citrón,  bavlna alebo morský vánok, ktoré pridávajú pocit čistoty a sviežosti, prípadne navodia atmosféru domáceho SPA.

 

4 možnosti, ako prevoňať byt

Keď už máte predstavu o type vône, môžete sa rozhodnúť pre rôzne spôsoby, ako ju vniesť do bytu. 

 

Dizajnové elektrické difuzéry

Aróma difuzéry sú vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú mať vo svojej domácnosti jemnú a stálu vôňu. Stačí si vybrať svoju obľúbenú, naliať esenciálny olej do difuzéra a nechať technológiu pracovať za vás. Difuzéry nielen rozptýlia vôňu rovnomerne po celom priestore, ale tiež zvlhčia vzduch, čo je prospešné pre vaše zdravie. Mnohé z nich sa vyrábajú ako dizajnové prvky do domácnosti doplnené o funkciu podsvietenia, časovača či intenzity pary.

 

difuzér v spálni (Zdroj: Adobe Stock)

 

Elegantné tyčinkové difuzéry

Tyčinkové difuzéry sú minimalistickým riešením na prevoňanie vášho domova. Drevené tyčinky nasávajú voňavú tekutinu z nádoby a rozptyľujú ju do vzduchu. Dokážu prevoňať miestnosť až na niekoľko týždňov. Sú ideálne pre obývačky, spálne a kúpeľne, aj ako estetický prvok do interiéru. Pre obnovu vône odporúčame otočiť tyčinky každé štyri dni. 

 

Praktické bytové parfumy

Puella ponúka širokú škálu bytových parfumov, ktoré sú navrhnuté tak, aby váš domov voňal skvele za každých okolností. Či už potrebujete rýchlo prekryť pachy po varení, domácich miláčikoch alebo jednoducho doladiť atmosféru bytu, bytový parfum účinkuje ihneď. 

Vône do bytu obsahujú vysokokvalitné ingrediencie, ktoré zaručujú dlhotrvajúcu vôňu. Stačí pár strieknutí a váš byt sa premení na oázu sviežosti a luxusu. Je len na vás, či to bude vôňa ovocia, kvetov alebo niečo výraznejšie a korenistejšie.

 

Voňavé visačky do malých priestorov

Voňavé visačky sú ideálne pre menšie priestory, ako napríklad predsieň, alebo na nevetrané miesta, ako sú šatníky, zásuvky, krabice s oblečením, kabelky či autá. Môžete ich jednoducho zavesiť na kľučky dverí, do skríň alebo kdekoľvek, kde chcete pridať jemný závan vône. Visačky zneutralizujú zápach a postarajú sa o dlhotrvajúcu sviežosť.

 

uteráky v zásuvke (Zdroj: Adobe Stock)

 

Ďalšie tipy na prevoňanie bytu

Okrem voňavých pomocníkov udržíte čerstvý a príjemný vzduch aj nasledovne:

  • pravidelne vetrajte,
  • zadovážte si izbové rastliny, kvety a bylinky, ako levanduľa, mäta či klinček,
  • pridajte sviečky a vonné tyčinky, ktoré oceníte najmä v chladnom a sychravom počasí.

Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek spôsob prevoňania vášho príbytku, prajeme vám v ňom čo najviac voňavých chvíľ! 

Späť do obchodu