Ako jednoducho prevoňať skriňu?

Kto by nemiloval ten pocit, keď vyberie zo skrine voňavé a čisté oblečenie? V takomto oblečení sa človek hneď cíti lepšie. Ako však dosiahnuť dlhotrvajúcu vôňu, ktorá prevonia skriňu aj odevy? V tomto článku sa pozrieme na rôzne metódy a triky, ako docieliť, aby vaša skriňa vždy čerstvo a príjemne voňala.

oblečenie v skrini (zdroj: Adobe Stock)

1. Voňavé visačky

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako udržať oblečenie voňavé, je umiestniť do skrine voňavé visačky alebo vrecúška. Tieto produkty sú dostupné v rôznych vôňach – od sviežich citrusov až po jemné kvetinové esencie.

 

Visačky stačí zavesiť medzi oblečenie alebo položiť na poličky. Vrecúška môžete umiestniť do zásuviek alebo medzi zložené oblečenie.

 

Pri výbere vône zvážte sezónnosť – napríklad svieže vône sa hodia na leto, teplejšie korenisté tóny na zimu.

 

2. Parfumy na pranie

Pre dlhotrvajúcu vôňu oblečenia môžete využiť aj špeciálne parfumy na pranie s krásnymi vôňami, ktoré majú dlhodobý účinok.

 

Parfumy na pranie od značky Puella poskytujú neodolateľné voňavé zážitky a predstavujú skvelú alternatívu k tradičnej aviváži. Vďaka jedinečnej formule a kombinácii vonných olejov je zaručená dlhotrvajúca sviežosť a vôňa vašej bielizne.

 

Vybrať si môžete zo širokého spektra rôznych vôní:  od levandule s vanilkou, cez kvetinovo-citrusové arómy, ylang ylang, ovocno-korenisté a osviežujúce vône, až po sladké tóny.

 

3. Prírodné domáce riešenia

Ak preferujete prírodné alternatívy, existuje množstvo možností, ako si doma pripraviť vlastné voňavé vrecká:

 

  • Levanduľové vrecúška. Levanduľa má nielen príjemnú vôňu, ale aj relaxačné účinky. Sušené kvety levandule jednoducho vložte do malých látkových vrecúšok.
  • Citrónová kôra a klinčeky. Táto kombinácia nielenže krásne vonia, ale aj odháňa mole. Kôru citróna nastrúhajte a zmiešajte s celými klinčekmi.

 

voňavé vrecúško v skrini (zdroj: Adobe Stock)

Tipy, ako docieliť, aby vôňa vydržala čo najdlhšie

 

  • Pravidelne upratujte skriňu

Udržujte skriňu čistú a bez prachu. Pravidelne ju utierajte mierne vlhkou handričkou. Odstránite tak nečistoty a zároveň zabezpečíte, že oblečenie nebude absorbovať nežiaduce zápachy.

 

  • Prírodné suroviny na absorpciu zápachu

Položte do skrine prírodné požierače zápachu, ako sú vrecúška s kávovou usadeninou, sódou bikarbónou alebo čiernym uhlím. Tieto materiály pomáhajú neutralizovať nežiaduce pachy.

 

  • Dobrá ventilácia

Uistite sa, že vaša skriňa má dostatočnú ventiláciu. Občas ju nechajte otvorenú na niekoľko hodín, aby mohol vzduch voľne cirkulovať a aby sa vôňa mohla prirodzene šíriť.

 

  • Investícia do kvalitnej vône

Investujte do parfumov alebo voňavých visačiek, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dlhodobé použitie. Strategicky rozmiestnite voňavé prvky po celej skrini, najmä v oblastiach, kde ukladáte často používané oblečenie. Takto sa vôňa rovnomerne rozšíri.

 

Prevoňajte si skrine

Či už sa rozhodnete pre voňavé produkty z ponuky Puella alebo si pripravíte vlastné prírodné vonné vrecúška, prevoňať skriňu sa vám môže jednoducho a účinne podariť vďaka týmto tipom.


Ak si nie ste istí, ktorá vôňa vám vyhovuje najviac, môžete si objednať
skúšobný set parfumov na pranie, vďaka ktorému otestujete všetky naše vône. Z našej širokej ponuky si tak jednoducho vyberiete presne takú vôňu, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu štýlu a potrebám.

Späť do obchodu