Luxusný relax vo vani – peny do kúpeľa na odbúranie stresu

Nech už je to vinou každodenného stresu, či stále rýchlejšieho tempa, ktorému sme nútení čeliť, alebo toho, že máme stále menej času, ktorý môžeme venovať sebe samým, keď sa po dlhom dni vrátime domov, potrebujeme sa na chvíľu venovať činnosti, ktorá nám umožní zregenerovať naše telo aj myseľ. 

 

Nie je nič lepšie, čo môžeme spraviť pre dokonalý oddych, ako ponoriť sa do teplého kúpeľa a vychutnať si chvíle odpočinku.

relax vo voňavom kúpeli

 

Benefity relaxu vo vani

Relax vo vani má okrem uvoľnenia a zlepšenia nálady viacero zdravotných účinkov na náš organizmus. Poďme teda spolu odhaliť, čo všetko môžeme získať ponorením sa do teplej vody. 

 

Zlepšuje kvalitu spánku

Ak si teplý kúpeľ doprajete pred spaním, teplo vody evokuje teplo prikrývky, čo má ukľudňujúci účinok na telo aj myseľ. Pozor, nenapúšťajte vaňu príliš horúcou vodou (teplota pre relaxačný kúpeľ by mala byť 35 až 38 stupňov Celzia). Nemusíte používať teplomer, jednoducho pri ponorení do vody by vám nemalo byť chladno, ale nemali by ste sa ani potiť. Dĺžka kúpeľa by nemala presiahnuť 20 minút (pri kúpaní oveľa dlhší čas treba byť opatrní, pretože môže spôsobiť problémy s krvným obehom). Nemusíte vo vani stráviť celý večer, stačí štvrťhodinka, aby ste si oddýchli a zhodili zo seba celodenné napätie.  

 

Znižuje hladinu kortizolu a spúšťa uvoľňovanie endorfínu

Teplý kúpeľ pomáha znížiť hladinu kortizolu. Kortizol – alebo stresový hormón sa uvoľňuje vo veľkom množstve pri stresových situáciách a zároveň zosilňuje pôsobenie adrenalínu a noradrenalínu, čo sú ďalšie stresové hormóny. Chronicky zvýšená hladina kortizolu má negatívny vplyv na zdravie a imunitu človeka. Okrem toho teplá voda pomáha vyplaviť do krvi endorfín, čiže hormón šťastia a úľavy od bolesti. Navyše ak do vody pridáte penu do kúpeľa, voňavé bubliny ešte viac umocnia pocit pohody a relaxu.

 

Zlepšuje krvný obeh

Teplý kúpeľ v závere dňa zlepšuje krvný obeh. Platí to najmä pre tých, ktorí kvôli práci musia zostať dlhšie v jednej polohe, či už v stoji alebo v sede. Predchádza tak žilovej nedostatočnosti a vzniku kŕčových žíl a uvoľňuje svalstvo. Dokonca ak chcete predísť migréne, stačí namieriť prúd vody na niekoľko sekúnd na oblasť krku a na hlavu. 

 

Teplý kúpeľ je dobrým pomocníkom pri prechladnutí, pretože pomáha rozpúšťať hlieny a vírusy sa v teple rozmnožujú pomalšie. Oddychu v teplom kúpeli sa naopak vyhnite pri horúčke, kedy by pobyt v teplej vode telo ešte viac stresoval a spôsobil by viac škody ako úžitku.

 

Zjemňuje pokožku

V neposlednom rade má kúpeľ aj estetický účinok. Telo totiž počas noci produkuje najviac tuku. Večerný teplý kúpeľ pripravuje pokožku na tento proces, a tak napomáha tomu, že ráno bude vaša pokožka hladšia a viac hydratovaná

 

hydratovaná pokožka po kúpeli

Ako pripraviť relaxačný kúpeľ

Aby ste po náročnom dni príjemne zrelaxovali, nemusíte navštíviť drahé kúpele. Stačí pár jednoduchých trikov, aby sa aj vaša kúpeľňa zmenila na miesto luxusu a odpočinku.

  • V prvom rade stíšte mobilný telefón a neodpovedajte na pracovné telefonáty. Uvedomte si, že ste doma a toto je čas len pre vás. Riešenie zložitých pracovných problémov nechajte na ráno. 
  • Doprajte si počas kúpeľa relaxačnú hudbu, prípadne si pustite audioknihu alebo sa len tak v tichu ponorte do myšlienok.
  • Stlmte ostré svetlo alebo nahraďte umelé svetlo sviečkami. Samozrejme, sviecu postavte na bezpečné miesto, aby ste nemuseli namiesto kúpeľa hasiť horiaci župan či koberček. 
  • Ak máte v kúpeľni radiátor, odporúčame vám uložiť naň osušku. Je veľmi príjemné po teplom kúpeli zavinúť sa do teplého uteráka. Navyše takto sa vaše telo po kúpeli  neochladí naraz, ale postupne.
  • Po kúpeli nezabudnite na hydratáciu pokožky. Po osušení premasírujte telovým mliekom alebo krémom všetky časti tela, aby vaša pokožka zostala hladká a jemná. 
  • Použite penu do kúpeľa. Pridaním peny do kúpeľa s vašou obľúbenou vôňou umocníte momenty relaxu. Medzi širokou škálou produktov na trhu vynikajú peny do kúpeľa značky Puella. Nie je to len obyčajný produkt na vytvorenie peny. Je to skúsenosť – zmes kvalitných zložiek, ktoré vám pomôžu preniesť sa do sveta relaxu, pokoja a luxusnej vône. 

 

Z ponuky si môžete vybrať vôňu, ktorá najviac ulahodí vašim zmyslom.  

Double Y – s kvetom ylang ylang sa pri kúpeli ponoríte do zamatového luxusu a jemnej sviežosti. 

First Dream – levanduľa v spojení s vanilkou upokojí vaše zmysly a uvoľní napätie pred spaním.  

Emija – ovocné tóny a nádych korenia vás naplnia teplom a zmyselnosťou.  

JaLu – spojenie kvetinovej a citrusovej vône dodá vášmu kúpeľu energiu a žiarivosť.

Queenka – ovocno-kvetinová harmónia vás pri kúpeli zahalí opojnou sladkosťou.

Frayo –  výrazná kvetinovo-ovocná vôňa naplní vaše telo aj myseľ sviežosťou.

 

pripravený relaxačný kúpeľ

Výnimočné peny Puella

Peny Puella vytvárajú dlhotrvajúcu jedinečnú vôňu, ktorá očarí vaše zmysly a prináša tak benefity nielen pre telo, ale aj pre myseľ. Penová konzistencia je zárukou hydratácie a zjemnenia pokožky. Kombinácia prírodných vôní vytvára dokonalú atmosféru na meditáciu, čítanie alebo len pokojný oddych bez rušivých prvkov.

 

Zatiaľ čo kvalita a účinnosť sú neoddeliteľnými súčasťami značky Puella, je dôležité zdôrazniť aj jej dodržiavanie etických hodnôt. Všetky peny do kúpeľa majú označenie  cruelty free a vegan. To znamená, že v žiadnej fáze výrobného procesu neboli testované na zvieratách a neobsahujú živočíšne zložky. Môžete si tak vychutnať voňavý kúpeľ s čistým svedomím.

 

Ponorte sa do sveta luxusu a uvoľnenia so značkou Puella a objavte, ako môže jednoduchý rituál zmeniť váš deň a priniesť benefity nielen pre vaše telo, ale predovšetkým pre dušu.

Späť do obchodu